Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
ORLEN Projekt wyróżniony za dobre praktyki BHP

03-03-2020  

ORLEN Projekt dochowuje najwyższych standardów bezpieczeństwa pracy. W konkursie „Dobre Praktyki 2019”, za projekt mający na celu wzmacnianie odpowiedzialności za bezpieczeństwo, jakość pracy i ochronę środowiska naturalnego spółka otrzymała wyróżnienie. 26 lutego wręczył je Józef Węgrecki, Członek Zarządu PKN ORLEN ds. Operacyjnych.

Pilotażowy projekt pn. „Lustro odpowiedzialności”, zgłoszony przez ORLEN Projekt w kategorii Najciekawsza „Organizacyjna” Dobra Praktyka, otrzymał wyróżnienie Dyrektora Biura Bezpieczeństwa i Higieny Pracy PKN ORLEN. Celem projektu jest zwrócenie uwagi pracownikom i odwiedzającym spółkę, że bezpieczeństwo pracy zależy także od nich samych. Osoba spoglądająca w lustro, zawieszone w szczególnie uczęszczanych miejscach, widzi swoje odbicie i napis na jego ramie: „To jest osoba odpowiedzialna za Twoje bezpieczeństwo oraz jakość wykonywanej pracy”.

Dodatkowo spółce przyznany został również dyplom za trzy miliony roboczogodzin przepracowanych bez wypadku.

Dając dobry przykład, wspólnie tworzymy kulturę pracy. Staramy się korzystać z dobrych praktyk i skutecznie propagować najlepsze zachowania wśród pracowników w sposób, który nie tylko uczy, ale przede wszystkim motywuje do działania. Efektem tych działań są bezpieczne warunki pracy, które należy uznać za nasz wspólny sukces – mówi Marcin Kasza, Prezes Zarządu ORLEN Projekt.

Zarząd ORLEN Projekt dziękuje pracownikom spółki za wysoką kulturę pracy w obszarze BHP oraz świadome i odpowiedzialne wykonywanie codziennych obowiązków, w zgodzie z przepisami, standardami oraz zasadami obowiązującymi w Grupie ORLEN.

Aktualności

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN